Strona główna » Szydłowiec

Kominiarz. Kompleksowo

Kompleksowe usługi Zakładu Kominiarskiego na terenie miasta Szydłowiec i okolicy. Ceny konkurencyjne. Jakość oferowanych usług bardzo wysoka. Kominiarz Szydłowiec do Państwa usług.

Wykonujemy profesjonalne czyszczenia kominów: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych, oraz udrażniamy te zatkane. Usuwamy z kominów gruz i ptasie gniazda. Czyścimy mechanicznie kanały kominowe ze smoły (sadzy szklistej, sadzy smolistej). Zabezpieczamy wyloty kominów powyżej dachu przed zatkaniem za pomocą siatek stalowych. Uniemożliwia to dostęp ptakom. Usuwamy sadzę i smołę z pieców na paliwa stałe, w tym z kaflowych. Montujemy stalowe nierdzewne nasady kominowe, które stabilizują ciąg w kominie i przeciwdziałają cofaniu się powietrza do wnętrza budynku.

Montujemy dobrej jakości systemy kominowe nierdzewne, stalowe rury kwasoodporne i żaroodporne o kształcie owalnym i okrągłym. System rur dwuściennych do kotłów kondensacyjnych z zamkniętą komorą spalania gazowych i olejowych, oraz jednościennych do kotłów z otwartą komorą spalania. Oferujemy stalowe kominy wewnętrzne (montowane wewnątrz istniejących przewodów kominowych), jak i zewnętrzne ocieplone (dobudowane do ścian zewnętrznych budynku). Jeśli kanał komina jest zbyt mały, zwiększamy jego średnicę mechanicznie poprzez frezowanie.

Oferujemy opinie i protokoły kominiarskie. Każdy rodzaj dostosowany do potrzeb klienta. Odbiory stanu surowegoodbiory budynku, opinie do gazowni. Oferujemy ekspertyzy i inwentaryzacje przewodów kominowych, oględziny po pożarach sadzy w kominie dymowym. Wykonujemy wymagane do ubezpieczenia budynków okresowe przeglądy kominiarskie i sprawdzenia szczelności instalacji gazowej.

Posiadamy sprzęt elektroniczny: anemometry termiczne i skrzydełkowe, detektory wycieków gazów, specjalistyczne przebijaki kominiarskie, urządzenia do mechanicznego czyszczenia i przewiercania zatkanych przewodów kominowych, kominowe kamery wideo. Szeroki warsztat urządzeń pomaga wykonać pracę czyściej i sprawniej. Staramy się dbać o terminowość i punktualność, co w pracy kominiarza jest naprawdę trudne do realizacji (dojazdy i różny czas wykonywania usług). Szanujemy czas klienta.

Zachęcamy do korzystania z usług kominiarza w Szydłowcu i w najbliższych okolicach.